Elektroninės prekybos taisyklės

UAB Ekomoto taisyklės (toliau – Taisyklės) yra privaloma ir neatsiejama pirkimo - pardavimo sutarties, sudaromos tarp įmonės UAB Ekomoto www.ekomoto.lt (toliau – Tiekėjas, el. parduotuvė, mūsų, mumis, mes) ir kliento (toliau - Jūs, Jūsų, Jums, Jus) dalis, supažindinančios Jus su el. parduotuvės prekių pirkimo - pardavimo sąlygomis bei nustatančios UAB Ekomoto ir Jūsų teises bei įsipareigojimus, susijusius su prekių pirkimu - pardavimu el. parduotuvėje.


I. Bendrosios nuostatos

1. Naudotis el. parduotuvės paslaugomis turi teisę:

   1.1. veiksnus fizinis asmuo, t.y. asmuo, sulaukęs pilnametystės, kurio veiksnumas nėra apribotas teismo tvarka;
   1.2. nepilnametis nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus, kuris turi tėvų arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai jis yra emancipuotas;
  1.3. juridiniai asmenys;
  1.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.

2. Jeigu Jūs norite naudotis el. parduotuvės paslaugomis, privalote užsiregistruoti. Registracija laikoma įvykusia ir galiojančia, kai Jūs elektroniniu būdu pateikiate informaciją apie save ir perėjote prie tolimesnių veiksmų.

3. Jūsų pateikti asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, telefonas, el. pašto adresas) registruojantis el. parduotuvėje saugomi ir tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB.  bei šių Taisyklių 1 Priede aprašyta  „Privatumo politika“.

4. Prekių kainos, nurodytos el. parduotuvės prekių kataloge, galioja tik perkant šias prekes el. parduotuvėje. Prekių kainos el. parduotuvėje yra nurodytos įskaičius PVM. Pristatymo kainos neįskaičiuotos ir nurodomos atskirai formuojant užsakymą. Pristatymo kaina Jums yra aiškiai nurodoma iki užsakymo patvirtinimo bei išskiriama pačiame užsakymo patvirtinime.

5. Pirkimo – pardavimo sutartis tarp Jūsų ir www.ekomoto.lt laikoma sudaryta nuo to momento, kai Jūs e–parduotuvėje, suformavę prekių krepšelį, nurodę pristatymo adresą, pasirinkę apmokėjimo būdą ir susipažinę (perskaitę paspaudžiate mygtuką “Aš sutinku su Taisyklėmis“) su šiomis Taisyklėmis, paspaudžiate mygtuką „Kitas žingsnis“. Sutartis, elektroniniu būdu sudaryta tarp UAB Ekomoto ir Jūsų yra saugoma el. parduotuvėje ir Jums gali būti prieinama elektronine forma.

 

II. Jūsų TEISĖS IR PAREIGOS

7. Pirkėjas gali pasirinkti ir užsisakyti bet kurią prekę iš el. parduotuvės kataloguose pateikiamų prekių.

8. Pirkėjas, naudodamasis el. parduotuves paslaugomis, sutinkate su šiomis pirkimo – pardavimo sutarties taisyklėmis ir privalote jų laikytis.

9. Pirkėjas el. parduotuvės registracijos formoje privalo pateikti išsamius ir teisingus duomenis. Jeigu bus pasikeitę Jūsų asmens duomenys ir mes apie tai nebūsime informuoti, Jūs prisiimsite visą dėl to kylančią nuostolių riziką dėl užsakymo laiku bei tinkamai įvykdyti.

10. Pirkėjas atsako už visus savo veiksmus, atliktus naudojantis el. parduotuve.

11. Tam pačiam asmeniui draudžiama registruotis ir naudotis el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis keliais skirtingais duomenimis.

12. Pirkėjas privalo būti iš anksto sutartoje vietoje, nurodytu laiku ir priimti užsakytas prekes. Pirkėjui dėl jo kaltės sutartu laiku negalint priimti užsakytų prekių ar už jas atsiskaityti gali būti taikomas vienkartinis mokestis, kuris paskaičiuojamas individualiai.

13. Pirkėjas įsipareigoja neperduoti tretiesiems asmenims savo registracijos bei prisijungimo duomenų. Jeigu Jūs prarandate prisijungimo duomenis, privalote nedelsiant informuoti UAB Ekomoto el.paštu info@ekomoto.lt. UAB Ekomoto neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus pasinaudojus Jūsų prisijungimo duomenimis iki informavimo momento. Tokiu atveju UAB Ekomoto ir turi teisę laikyti, kad veiksmus el. parduotuvėje atlikote Jūs.

14. UAB Ekomoto neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus, kai pasinaudoję Jūsų bankininkystės sistema, jie sudaro pirkimo – pardavimo sutartis pasinaudodami el. parduotuvės paslaugomis.

15. Kad galėtume pasiūlyti Jums visavertes paslaugas mūsų svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) informaciją (slapukus, angl. "cookies"). Įrašytą informaciją naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės naudotoją, rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome, ir galite ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Taip pat turite teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus, ar kreipdamiesi į mus bet kuriais svetainėje skelbiamais kontaktais.


III. UAB Ekomoto
 teisės ir pareigos

16. Pateikus melagingus arba netikslius registracijos duomenis UAB Ekomoto el. parduotuvėje registracijos metu, atsakote už tai tik Jūs patys. UAB Ekomoto nustatęs duomenų netikslumą/netikrumą gali ištrinti Jūsų paskyrą ir užsakymai laikomi atšaukti tol kol nebus pateikti tikri ir pilni Pirkėjo duomenys.

17. Nustačius jog užsiimate neleistina veikla pagal LR įstatymus Jūsų paskyra gali būti ištrinta bei Pirkėjas visam laikui blokuojamas naudotis www.ekomoto.lt paslaugomis.

18. UAB Ekomoto įsipareigoja sudaryti visas sąlygas Jums naudotis el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis.

19. UAB Ekomoto , susidarius nenumatytoms aplinkybėms, negalėdama Jums pristatyti Jūsų užsakytos prekės įsipareigoja Jums pasiūlyti analogišką prekę. Jums atsisakius priimti prekės analogą, sumokėtus pinigus grąžinsime per 3 darbo dienas, jeigu Jūs padarėte išankstinį apmokėjimą.


IV. Atsiskaitymas už prekes

20. Už prekes galima atsiskaityti:

   20.1. grynaisiais pinigais atsiėmimo vietoje;
   20.2. naudojant banko internetinės bankininkystės sistemas;
   20.3. išankstiniu bankiniu pavedimu;
   20.4. išsimokėtinai;

V. Prekių pristatymo mokestis

21. Pristatymo mokestis, priklausomai nuo užsakyto gaminio ir yra paskaičiuojamas individualiai. Kuršių Neringoje taikomas papildomas 50 eur pristatymo antkainis.

22. Pristatymo išlaidos el. parduotuvėje į nurodytą kainą nėra įskaičiuotos, jos yra nurodomos kaip numatyta Taisyklių 4 punkte.


VI. Prekių Pristatymas

23. Pateikus užsakymą su pristatymu Lietuvos teritorijoje prekes įsipareigojame pristatyti per 5 (penkias) darbo dienas.

*Prekės gali būti siunčiamos ir į kitas užsienio šalis, kurių mokestis bei pristatymo laikas yra derinamas individualiai.

24. Prekes pristatys UAB Ekomoto įgaliotas atstovas. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje yra laikoma, kad siunta yra perduota (pristatyta) tinkamai.

25. Prekės pristatymo metu kartu su mūsų įgaliotu atstovu Jūs privalote patikrinti prekes siuntos būklę. Pastebėjęs siuntos pažeidimą, Jūs privalote tai atžymėti siuntos važtaraštyje, bei surašyti laisvos formos siuntos pažeidimo aktą. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje be pastabų, laikoma, kad siunta perduota tvarkinga. Jeigu pristatytos prekės komplektacijoje nėra kokių nors dalių ar dokumentų (pvz., garantinio talono ar pan.), Jūs privalote apie tai nedelsiant kreiptis el.paštu: info@ekomoto.lt. 

 25.1. Jums neatvykus į UAB Ekomoto nurodytą vietą atsiimti prekės arba nepriėmus kurjerio sutartu laiku užsakymo adresu, siunta bus saugoma ne ilgiau kaip 2 (dvi) dienas, o dėl jos naujo atsiėmimo ar pristatymo laiko privaloma iš anksto suderinti su UAB Ekomoto administracija.

25.2. Pakartotiniam prekių pristatymui gali būti taikomas papildomas pristatymo mokestis, kuris bus ne didesnis nei 50 eur.

25.3. Jeigu Jūs pavėluojate atsiimti prekę ilgiau kaip 10 (dešimt) dienų, UAB Ekomoto atsiunčia Jums įspėjimą apie ketinimą per artimiausias 5 (penkias) dienas nutraukti pirkimo-pardavimo sutartį. Jums nesureagavus į įspėjimą, UAB Ekomoto nutraukia pirkimo-pardavimo sutartį, išskaičiuoja iš Jūsų sumokėtų už prekę pinigų jos pristatymo (jeigu buvo atliekamas) ir saugojimo išlaidas, kurios negali viršyti 75 eur, ir likusią pinigų sumą grąžina Jums į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

26. Pristatymo išlaidos el. parduotuvėje nurodytą kainą nėra įskaičiuotos, jos yra nurodomos kaip numatyta Taisyklių 4 punkte.


VII. Prekių garantijos

27. GARANTIJOS SUTEIKIMO SĄLYGOS

Garantijos suteikimo sąlygos galioja iš UAB Ekomoto pirktiems prietaisams. Garantija pradeda galioti nuo prietaiso pardavimo datos, jeigu sutartis nenumato kitaip. Garantinis prietaiso laikotarpis nurodomas pardavimų registracijos talone. Nemokamas remontas arba nekokybiškų dalių pakeitimas atliekamas toms prekėms, kurių identifikavimo pažymėjimas yra aiškiai bei teisingai užpildytas, ir kurios turi išsaugotą pirkimo kvitą. Nepateikus anksčiau paminėtų dokumentų, arba tuo atveju, kai juose trūksta informacijos arba pateikta informacija yra neįskaitoma, UAB Ekomoto turi teisę atsisakyti teikti nemokamą prekės remontą arba detalių pakeitimą. . Kai pardavėjas pakeičia daiktą ar jo komplektuojamą detalę per nustatytą garantijos terminą, tai naujam daiktui ar komplektuojamai detalei taikomas tęstinis garantijos laikotarpis. UAB Ekomoto pasilieka teisę atsisakyti taikyti garantiją, jei pažeistos žemiau išvardintos garantinės sąlygos ir (ar) prietaiso naudojimo instrukcijos

28. GARANTINIO APTARNAVIMO TAISYKLĖS

Pirkėjas, pateikdamas prietaisą garantiniam remontui, privalo kartu pateikti pirkimo dokumentą (kasos kvitą ar sąskaitą) bei kitus reikalingus dokumentus, jei to reikalauja pardavėjas.

Prietaisas ar jo komponentas yra priimamas pardavėjo, surašant prekės priėmimo – perdavimo aktą. Vienas akto egzempliorius įteikiamas klientui.

Gedimui nepasitvirtinus ar (ir) esant gedimams, kuriems netaikomi garantiniai įsipareigojimai ir nemokamas aptarnavimas, visas išlaidas, susijusias su prekės transportavimu į serviso centrą, gedimo nustatymu, bei remontu, klientas apmoka savo sąskaita.

Garantinio laikotarpio metu dėl gamintojo kaltės atsiradę gedimai, šalinami per 14-21 dienas nuo prietaiso perdavimo įgaliotam servisui arba per 45 dienas, jei detalę reikia atsivežti iš užsienio.

Prietaisas turi būti priduodamas saugų transportavimą užtikrinančioje pakuotėje. Jeigu prietaisas pristatomas be pakuotės, Pardavėjas neatsako už mechaninius pažeidimus, padarytus prietaiso transportavimo metu.

Atsiimant prekę, būtina patikrinti ar grąžinama visa remontui atnešto prietaiso komplektacija. Dėl komplektacijos vėliau pretenzijos nepriimamos;

Jei po prekės remonto apie prekės atsiėmimo galimybę informuotas klientas neatsiima prekės, po 1mėn. nuo remonto užbaigimo UAB Ekomoto turi teisę prekės ilgiau nebesaugoti.

29. GARANTINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI NETAIKOMI ŠIAIS ATVEJAIS

Atsiradus gedimams dėl stichinių nelaimių (žaibas, potvynis, žemės drebėjimas, gaisrai), netinkamos eksploatavimo sąlygos, naudotojo tyčios ar neatsargumo.

Atsiradus gedimams dėl neteisėtų, netinkamų įtampos šaltinių, elektros tinklų sutrikimų, dėl pašalinių objektų sukeltų trumpų sujungimų.

Pažeidimai atsiradę dėl patekusių daiktų į prietaiso vidų: smėlio, skysčio (korozija, oksidacija), maisto, vandens, vabzdžių ir pan.

Nesilaikant prietaiso naudojimo taisyklių numatytų prietaiso instrukcijoje.

Dėl tam neskirtų cheminių medžiagų naudojimo.

Pažeidimai atsiradę po įsigijimo prietaisui nukritus, sutrenkus arba prietaisą transportuojant, kai prietaisą gabena pats klientas.

Atsiradusius gedimus šalino ne pardavėjo serviso darbuotojas/asmuo.

Prietaiso naudojimas ne pagal paskirtį.

Prietaisas buvo SĄMONINGAI sugadintas, ardytas. Garantija netaikoma.

 

30. GARANTIJA

Visoms prekėms, kurioms gamintojas suteikia garantiją, yra taikomi gamintojo garantiniai terminai. Garantinis terminas nurodomas prie prekės aprašymo.

Produktui suteikiama garantija pagal LR galiojančius įstatymus 

Garantija netaikoma purvasaugiams,  nusidėvėjusiai  apsauginei dangai ar stabdžių sistemai.

Ši garantija netaikoma jei produktas netinkamai naudojamas, perdirbtas, atsitiktinai sugadintas, netinkamai laikomas (pvz. lauke ar patalpoje esant minusinei temperatūroje arba saulėkaitoje, prie karščio šaltinių) ir sugadintas dėl naudojimo ant netinkamo paviršiaus arba dėl vandens, šalčio poveikio.

Baterijai garantija netaikoma, jei ji buvo laikoma ir/ ar kraunama lauke arba patalpoje esant minusinei temperatūrai arba saulėkaitoje.

Visas išlaidas, susijusias su prekės transportavimu į arba iš garantinio aptarnavimo centro apmoka Pirkėjas.

DĖMESIO DRAUDŽIAMA

Prietaisą statyti tiesioginėje saulės šviesoje, arti šilumos šaltinio ar magnetinį spinduliavimą skleidžiančių įrenginių.

Nuiminėti dangčius ar kitaip ardyti prietaisą.

Ant prietaiso dėti sunkius daiktus.

Valymui naudoti alkoholį ar kitus cheminius tirpiklius.

VIII. Prekių grąžinimas

31. Praėjus daugiau kaip 14 (keturiolika) dienų nuo prekės pristatymo dienos, prekių grąžinimui taikomos Lietuvos Respublikos Mažmeninės prekybos taisyklės. 

32. Kai grąžinama nekokybiška prekė, UAB Ekomoto įsipareigoja priimti nekokybišką prekę ir ją pakeisti kokybiška preke. Tuo atveju, kai paaiškėja, kad info@ekomoto.lt neturi analogiškos prekės, jums bus sugrąžinti už prekę sumokėti pinigai per 5 (penkias) darbo dienas skaičiuojant nuo prekės perdavimo UAB Ekomoto dienos.

33. Grąžinama prekė privalo būti pilnai sukomplektuota ir paruošta saugiam transportavimui. Jūs atsakote už pilną prekės sukomplektavimą. Jeigu prekė nėra pilnai sukomplektuota, ji nėra priimama grąžinimui. Pirkėjas turi savo sąskaita grąžinti prekę į suderintą vietą.

34. Jūs turite teisę atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties (jeigu tai nėra užsakymas pagal individualius poreikius), pranešdamas mums apie tai raštu (el. paštu info@ekomoto.lt) per 14 (keturiolika) dienų nuo prekės pristatymo dienos.

35. Tais atvejais, kai nepraėjus 14 (keturiolika) dienų nuo prekės pristatymo pranešate apie atsisakymą nuo pirkimo-pardavimo sutarties (Taisyklių 33 p.), tvarkingos ir pilnos komplektacijos prekės turi būti grąžinamos toje pakuotėje, kurioje jos buvo pristatytos. Pakuotė turėtų būti nesugadinta, prekė turi būti švari, tinkamai paruošta ir įpakuota saugiam transportavimui.

36. Norėdami atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, per Taisyklėse nurodytą terminą privalote Taisyklių 36 punkte nurodytais kontaktiniais adresais pranešti apie sutarties atsisakymą raštu. Apie sutarties atsisakymo patvirtinimą gausite pranešimą Jūsų nurodytu el. paštu. Jeigu negausite patvirtinimo per 1 darbo dieną, privalote kreiptis telefonu į info@ekomoto.lt. Atsisakę sutarties, per 3 (tris) darbo dienas privalote telefonu arba el. paštu suderinti su pardavėju Prekės grąžinimo būdą (visi prekės priėmimo, nuvežimo ar kitokio transportavimo iki Pardavėjo nurodytos vietos klausimai). Pirkėjas savo sąskaita privalo grąžinti nusipirktą Prekę, atitinkančią Taisyklių 34 ir 33 punkto pirmo ir antro sakinio reikalavimus.  Grąžinus pilnai sukomplektuotą, kokybišką, originalioje pakuotėje prekę, už Prekę sumokėti pinigai bus grąžinami per 5 (penkias) darbo dienas nuo Prekės grąžinimo dienos.

37. Jūs neturite teisės atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, jeigu:

    7.1. Pateikėte užsakymą prekėms su specializuotomis jūsų poreikius atitinkančiomis charakteristikomis.

    7.2. Jūs prekę sugadinote, išardėte ar prekę naudojote nesilaikant naudojimosi taisyklių.


IX. Baigiamosios nuostatos

38. UAB Ekomoto pasilieka teisę sustabdyti, savo nuožiūra pildyti, keisti šias Taisykles ir kitus su Taisyklėmis susijusius dokumentus, apie tai Jus informuodamas el. parduotuvėje. Taisyklių papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t.y. nuo tos dienos, kai jie yra patalpinami el. parduotuvės sistemoje.

39. Jeigu Jūs nesutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais papildymais, pakeitimais, Jūs turite teisę jų atsisakyti, su sąlyga, kad Jūs prarandate teisę naudotis el. parduotuvės paslaugomis.

40. Jei po Taisyklių pakeitimo Jūs ir toliau naudojatės el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Jūs sutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais pakeitimais ar papildymais.

41. Visi nesutarimai dėl šių Taisyklių vykdymo sprendžiami derybų keliu. Nepavykus susitarti per 30 (trisdešimt) dienų, nesutarimai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

42. Šioms taisyklėms yra taikoma Lietuvos Respublikos teisė.

 

Kontaktai

• Perkantiems internetinėje parduotuvėje www.ekomoto.lt
infolinija (telefonu) +370 683 03281

Informacija apie prekių užsakymo eigą, prekių pristatymą ir atsiėmimą el. paštu info@ekomoto.lt

• Perkantiems UAB Ekomoto parduotuvėse
Infolinija (telefonu) +370 683 03281
Informacija apie prekių užsakymo eigą, prekių pristatymą ir atsiėmimą el. paštu info@ekomoto.lt

Administracija
Telefonas +370 683 03281
El. paštas info@ekomoto.lt


Įmonės rekvizitai
UAB Ekomoto
Buveinės adresas Kirtimų g. 61,  Vilnius
Įmonės kodas 305137155
Tel. +370 683 03281
El. p. : info@ekomoto.lt

Versijos data: 2023 m. lapkričio mėn. 09 d.